עוזב את הכיסא

שלום לכולם,

זה כחצי שנה שאני איש הקשר של אובונטו ישראל, או אולי עכשיו מותר לי להגיד, שהתפקיד שלי היה הרבה מעבר לאיש קשר, והמונח הנכון הוא LoCo Leader.

אני חושב שהצלחתי להביא לשינוי רציני בקהילה ובגישת הקהילה, למדנו לחסוך בעלויות ולקדם את הקהילה בארועים שונים, התחלנו להיפגש על בסיס חודשי, לעדכן את הקהילה בדברים האחרונים שנעשו  ולהחליט החלטות ביחד, בצורה דמוקרטית ושוויונית – כראוי לקהילה שפועלת על דעת עצמה ופועלת מטעמה.

אבל בחודשיים האחרונים התחלתי להרגיש עומס, לא עקב התפקיד (שהולך וגדל עם הזמן) אלא עקב לימודים. האמת היא, שמה שהתחיל לגרום לי לחשוב על פרישה, הוא עצם העובדה שאני מרגיש שחוק. לא מבחינת הקהילה, יש לנו קהילה מדהימה ואני שמח לראות את הרעיונות השונים וחילוקי הדעות, אלא דווקא מתוך עצמי. כשנכנסתי לתפקיד הרגשתי שיש לי הרבה מה לתרום ולתת לקהילה, הגעתי שופע רעיונות, דעות ומחשבות, ושוב, היה לי מה לתרום. אבל היום אני מרגיש שהרעיונות שלי הולכים ופוחתים והתפקיד שלי נהיה בעיקר מנהלתי, דבר שקיוויתי שלא להגיע אליו, אני לא רוצה למצוא את עצמי עומד ללא מעש חודשים פרט לשמירה על הכבוד והססטוס שלי, זה לא מכבודי.

כך הגעתי למסקנה שהגיע הזמן להכניס דם חדש למערכת, צריך מישהו עם ראש שונה משלי, מישהו שיוכל לבוא עם רעיונות ודעות ומחשבות, ליצור וליזום ובעיקר לתת לקהילה דחיפה שאני כבר לא מצליח לתת, או לא חזק מספיק בכל אופן.

העלתי את העניין לדיון בפגישה האחרונה, הסברתי את המצב וביקשתי למצוא לי יורש. מי שנבחר ברוב מוחלט הוא אביב (Serfus). אני חייב לציין שאכן בחירה נאה, לדעתי הוא יתרום רבות לקהילה ויש למה לצפות. כבר התחלתי לדבר אתו ובהחלט נראה שיש לבחור מה להציע.

אז אני רוצה לאחל לאביב את כל ההצלחה שבעולם, שיצליח יותר ממני ויביא את הקהילה הכי רחוק שאפשר 🙂

דור.

5 thoughts on “עוזב את הכיסא

 1. דור המון תודה על כל פועלך!
  ומזל טוב לאביב על המינוי החדש. אני מקווה שהוא יודע שהוא נכנס לנעליים גדולות 🙂

 2. יישר כח, חבר יקר.

  עשית מעל ומעבר, ואין ספק שתרומתך תיחקק לדורות ( 😉 )

  בהצלחה לאביב, נהיה בקשר

  אורי

 3. שימו לב – בפרויקטים קהילתיים אני חשיבות רבה לדרגות, וגם אין היררכיה מסודרת. מבחינת קנוניקל מדובר באדם שהוא איש הקשר שלהם מול הצוות המקומי, ובמקרים רבים הקהילה העולמית אפילו לא זוכה להכיר את כל האנשים שפועלים במסגרת הקהילה המקומית (כמה אנשים בארץ מגדירים את עצמם כפעילים באובונטו? כמה מתוכם מוכרים גם בחו”ל?). אותו אדם שנבחר בתור LoCo Leader או איך שלא תקראו לזה צריך להיות קודם כל איש קשר שיתווך בין האנשים המקומיים לאלו בחו”ל ולהפך, וגם לדעת להעביר מטלות הלאה.

  לכל שאר הפעילים שלא קיבלו את “הדרגה” הזו – אל תתיאשו, זה לא אומר דבר על רמת הפעילות או ההוקרה שלכם, וייתכן מצב שבו אנשים “חסרי מעמד” ישקיעו יותר מאנשים “בכירים” ואף יתוגמלו בהתאם.

  שיהיה בהצלחה לכולכם!

 4. דור, כל הכבוד על כל ההשקעה, הצדקת את הבחירה שלך לתפקיד בכל רגע ורגע, וגם הפרישה שלך כשאתה מרגיש שלא תוכל להשקיע אותו הדבר רק מראה כמה אתה מתאים לתפקיד הזה, תודה רבה!
  ולאביב, בהצלחה, אני שמח שנבחרת!

 5. דור, כל הכבוד על ההשקעה!
  בתקופה האחרונה (משהו כמו שנתיים וחצי) אני בקושי פעיל בקהילה, בגלל סיבות שונות, אבל מהתבוננות מהצד בהחלט ניכר שינוי רציני ושיפור משמעותי בתפקוד הקהילה.
  הפרישה היא צעד מאוד אמיץ, אני גם עמדתי במצב דומה. ישר כוח על האחריות!
  איני מכיר את היורש, אבל אני בטוח שהוא ראוי לכך, ומאחל בהצלחה גם לך וגם ליורש!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *