פתיחת צג המערכת באמצעות Alt+Ctrl+Del באובונטו קואלת הקרמה

שלום לכולם,

מי שעוד יוצא לו להשתמש במערכת ההפעלה חלונותמבית מיקרוסופט מדי פעם, מכיר את צירוף המקשים המוכר Alt+Ctrl+Del שפותח את מנהל המשימות“. באובונטו קואלת הקרמה צירוף המקשים הנל פותח תפריט כיבוי.

במידה ואתם מעוניינים שצירוף המקשים Alt+Ctrl+Del יפעיל באובונטו את צג המערכת“, שהוא דומה למנהל המשימות בחלונות – עקבו אחרי המדריך הבא.

נווטו את דרככם אל מערכת > העדפות > קיצורי מקלדת, שם ודאו שקיצור המקשים אינו בשימוש על־ידי הפונקציה התנתק” (תחת שולחן עבודה“).

כעת לחצו על הכפתור הוסף“.
שם: צג המערכת
פקודה: gnome-system-monitor.

ולחצו על החל“. כעת לחצו על כבוישמול צג המערכת“, תחת הכותרת קיצור“, ולחצו על Alt+Ctrl+Del.

זהו, סיימתם, מעתה קיצור המקשים Alt+Ctrl+Del יפעיל את צג המערכת.

דור.

8 thoughts on “פתיחת צג המערכת באמצעות Alt+Ctrl+Del באובונטו קואלת הקרמה

 1. הקיצור Ctrl-Shift-Escape במערכת ההפעלה Microsoft Windows הוא זה שמפעיל את ה־Task Manager. קיצור המקשים Ctrl-Alt-Delete מיועד להציג את מסך ה־Windows Security, המציג תפריט בו ניתן לבצע מספר פעולות, בניהן שינוי סיסמת המשתמש והפעלת ה־Task Manager.

 2. תומר,
  זה נכון רק לחלונות שמוגדר לעבודה בלי fast user switching (זה המצב שמראה לך בחלון הלוגין רשימת משתמשים לבחירה עם העכבר בניגוד למצב הרגיל/ארגוני שבו אתה מכניס את השם והסיסמה ידנית). כש fast user switching מופעל CTRL+ALT+DELETE באמת מפעיל את Task Manager והגישה ל Windows Security מתבצעת מתוכו.

 3. תומר:
  לא נכון. זה תלוי בקונפיגורציה של המערכת. במערכות רבות Ctrl+Alt+Delete דווקא כן מפעיל את מנהל המשימות ישירות, בלי לעבור במסך של Windows Security. (המסך הזה אגב הוא עוד המצאה מטומטמת ולא שימושית של MS, כמו בערך 99% ממערכת ההפעלה המזופתת שלהם)

 4. לפני שאתם תוקפים אותי, בואו נעשה קצת סדר.

  המקש ctrl-alt-del אכן מקפיץ את ה־Windows Security, אלא אם מדובר במערכת המוגדרת למשתמש בודד*, שאז אין לו הרבה שימוש, והוא מפעיל את ה־Task manager במקום.

  * משתמש בודד – מערכת שהיא מערכת דסקטופ, לא מחוברת לדומיין, או ש־fast user switching כבוי.

 5. תומר,
  מי תוקף? רק מתקן.

  el.il,
  מה הקשר לזיפות של מערכת ההפעלה? למה לא שימושי? אני משתמש בזה לא מעט. אתה כל כך לא בטוח בבחירה שלך שאתה צריך ללכלך על המערכת האחרת?
  אני ממש לא נגד לינוקס, אני משתמש בה באופן מלא בבית (וחלקי בעבודה) אבל אני לא מבין למה כל אזכור של חלונות או מיקרוסופט צריך לגרור לכלוכים עליהם שגם לפעמים פשוט לא נכונים. לשמוע חובבי לינוקס שמשמיצים סתם לא עושה טוב לתדמית-הבעייתית-מראש-של-משתמשי-לינוקס.

 6. ZooZ (תגובה מאוחרת, אני יודע) – המסך שאמרתי שהוא דפוק זה המסך של הWindows Security, ולא TaskManager.

 7. אלי, דווקא דיברתי בדיוק על המסך הזה. שינוי סיסמה, נעילה, מנהל משימות וכיבוי הם הכפתורים שאני לרוב משתמש בהם מהמסך הזה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *