כיצד להסתיר את רשימת המשתמשים בחלון ההתחברות באובונטו 9.10 (קואלת הקרמה)?

שלום לכולם,

אחת מהתכונות באובונטו 9.10 (קואלת הקרמה) היא להציג את רשימת המשתמשים הזמינים להתחברות בחלון ההתחברות. במידה והינך מעוניין להסתיר את הרשימה יש לפעול לפי ההוראות הבאות:

הכנס למסוף (יישומים > עזרים > מסוף), והרץ את הפקודה הבאה:

sudo gconftool-2 –direct –config-source xml:readwrite:/etc/gconf/gconf.xml.mandatory –type Boolean –set /apps/gdm/simple-greeter/disable_user_list True

זהו!

דור 🙂

1 thought on “כיצד להסתיר את רשימת המשתמשים בחלון ההתחברות באובונטו 9.10 (קואלת הקרמה)?

  1. או לחילופין, לחץ ALT-F2 והרץ את gksu gconf-editor (יתכן שצריך להתקין את gconf-editor מרכז התוכנה של אובונטו), פתח את apps ותחתיו פתח את gdm, בחר את simple-greeter וסמן את disable_user_list .

    הסיבה אגב – היא לא בגלל שאני תמיד מעדיף שאנשים ישתמשו בכלים גרפיים, משהו שהתלוננתי עליו פה בעבר – אלא בגלל שאני מאוד מאוד מאוד נגד לספק לאנשים פקודות באינטרנט להרצה בטרמינל.
    אם מלמדים אנשים שזה רעיון טוב להעתיק ולהדביק פקודות לתוך טרמינל, לא ירחק היום שמישהו יכתוב בבלוג שלו משהו בסגנון “רוצים שהאובונטו שלכם יהיה מגניב ויוריד לכם גשם של כוכבים? כתבו בטרמינל sudo rm / -rf” וכל השאר זה היסטוריה.

    אם אתה נותן לאנשים פקודות בטרמינל, שים לב לשני דברים חשובים – (א) שהן יהיו כמה שיותר פשוטות, כך שאנשים יעדיפו להקיש אותן ולא להעתיק ולהדביק ו-(ב) תסביר כל חלק ופריט בפקודה.
    עדיף כמובן לא לתת פקודות לטרמינל בכלל, אבל אם חייבים אז לפחות שאנשים יתרגלו שצריך לקרוא ולהבין אותן.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *