הדרך הקלה ביותר להתקין דרופל?

שלום לכולם,

לאחרונה יוצא לי להסתובב המון בחדרי הצ’אט השונים של דרופל, ולכן אני מקבל מדי פעם טיפים נחמדים…
היום סיפרו לי על הדרך הקלה ביותר להתקין את דרופל, בכל פלטפורמה (כמעט): acquia.

acquia הינו מיזם (קוד־פתוח/חופשי) המאחד את כל התוכנות שדרופל צריכה בחבילה אחת, והופכת את התקנה דרופל לקלה מתמיד.
ניתן להוריד את acquia למבחר פלטפורמות, בינהן אובונטו/דביאן, חלונות ו־Mac OS X.

עם־זאת, לאובונטו/דביאן יש גרסה מיוחדת. לעומת acquia של חלונות ומק, הגרסה לאובונטו/דביאן מגיעה כחבילת meta המתקינה את כל התוכנות הדרושות להרצת דרופל, ובנוסף מסדרת כמה הגדרות מראש. תוכלו לקרוא את רשימת ההבדלים המלאה וכמו־כן מדריך להתקנת acquia בדוקומנטציה של החבילה עבור אובונטו/דביאן.

תהנו,
דור 🙂

מעקב אחר תקלות באובונטו באמצעות טוויטר

שלום לכולם,

כן, אני מודה שאובונטו היא לא תמיד המערכת הפעלה הכי יציבה שיש (במיוחד לא ליד אמא־דביאן).
לא פעם קרה שאחרי עידכון המערכת לא עלתה וישר היה צריך לרוץ לאובונטו ישראל לגלגל הצלה.

כדי להמנע ממקרים כאלה, נוצר חשבון טוויטר שמטרתו דיווח על עדכונים מסוכנים, כדי לדעת מתי לעדכן ומתי לא: @ubuntustatus

חשבתי שכדאי לשתף 🙂
דור.

מקור: http://www.omgubuntu.co.uk/2010/02/ubuntu-to-deliver-update-alerts-via.html

רונסקייפ וקוד פתוח?

שלום לכולם,

לא הרבה יודעים, אבל בעברי הלא־כל־כך רחוק הייתי שחקן RuneScape פעיל במיוחד, והיוותי משתמש פעיל ברונסקייפ ישראל – בדומה לפעילות העכשוית שלי באובונטו ישראל (ולא פעם יוצא לי להתבלבל בינהם).

קצת היסטוריה
בתחילת דרכה של קהילת רונסקייפ ישראל, עמדו בראש הקהילה שני אנשים שאני מאוד מעריך: DeJollyJoker ו־Moire2. אך ככל שעבר הזמן כך גם פחת הזמן שלהם לשחק, והמכה הגדולה ביותר הייתה כאשר מנהלי המשחק הפכו את כלכלת המשחק מחופשית לקומוניסטית, בה הם שולטים לחלוטין על השוק (תווך מחירים וכד’). מבחינתם הדבר הרס לחלוטין את הווית המשחק, ולכן החליטו לפרוש ולעבור למשהו טוב יותר (WoW). בעקבות כך החליטו להעביר את השרביט לאדם אחר: Dgandalf, שבסופו של דבר גם החליט לעזוב את הקהילה, והעביר את השרביט ל־Popo B.

היו הרבה צעקות ובלאגנים בעקבות ניהולו, אני כמבקר קבוע ראיתי את שנעשה להם, ואת צעקתם שמעתי, ולכן פניתי אל ג’וקר, שנתן לי ניהול ראשי כדי לתחזק את הפורום, וביקש ממני לתת את הניהול לאדם שנראה לי הכי מתאים – Netta32. כמובן שמיד עלו עוד צעקות, שבאו בעיקר מחבריו של Popo B.
כנראה שחברינו Popo B נרגז מאוד על הדבר והחליט להקים פורום מתחרה, וכך הצליח תוך חודש לרוקן לגמרי מערכת פורומים שגם ככה לא הייתה במצב משהו.

בעקבות כך הבנתי שרק משהו מאוד אטרקטיבי יחזיר לבית החם שהיה לי למה שהיה. פניתי בבקשה מג’אגקס (היוצרים של רונסקייפ) להשתמש בעיצוב ותמונות מהאתר שלהם, ולאחר שקיבלתי אישור (באמצעות הטוויטר) התחלתי בעבודה.

החלטתי להקים את האתר על מערכת דרופל, בעיקר מכיוון וזו המערכת שיש לי בה הכי הרבה נסיון, וגם מכיוון והיא מאוד גמישה.
התחלתי לעצב על בסיס האתר המקורי, ולאט לאט התגבש לי אתר יפהפה. כך למדתי המון על בניית עיצובים ומודולים (ואפילו שיתפתי אתכם במדריך טוב שמצאתי).

אני מקווה לשחרר בשבועות הקרובים את האתר, שאמור לשים דגש רציני על הפן החברתי, מעבר לרונסקייפ. כמו־כן חשוב לי לציין שבעמוד האודות יצוין שהאתר נבנה במערכת דרופל.
דבר נוסף שחשוב לי לציין – האתר אמנם כנראה יעמוד מנגד לפורום של Popo B, אך לא בהכרח יהיה מתחרה לו, ואף חשבתי על ליצור איחוד בין האתרים, כי עובדה שכרגע הקהילה נמצאת אצלו.

עוד משהו – אני בחיפושים אחר שרת שיוכל להחזיק את האתר בשנים הקרובות, אם יש מישהו בעל שרת עם קצת מקום פנוי – אני אודה לו מאוד (וגם יינתן קרדיט לבעל השרת כמובן!)

דור.

איך עושה פרה אובונטואיסטית?

שלום לכולם,

ביום שבת גיא שפר (GuySoft) שיתף אותי בלינק לדיווח באג בלאנצ’פד שהצליח להצמיד אותי לרצפה (כן, מצחוק).

תיקראו ותיצחקו 🙂
דור.

וכמובן תודה לגיא ששלח לי את הלינק, כל הקרדיט ניתן לו…