הגיעו חולצות אובונטו!

שלום לכולם,

הגיעו חולצות אובונטו עם הכיתוב “Ubuntu Guru”. החולצות בצבע חום, בגדלים XL, L ו־M, חמש חולצות מכל גודל.

מעוניינים בחולצה?!
אנו רוצים להציג נוכחות בארועים, לכן בחלוקת החולצות תהיה העדפה ברורה לפעילי אובונטו (כמה חודשים טובים) שמגיעים לארועים שונים. למשל מי שמתכוון להיות בדוכן שלנו, במידה ויהיה כזה, באוגוסט פינגווין.

הפעילות כמובן נמדדת בכל סוגי הפעילות, בין אם מדובר בתרגום, פעילות בפורום, בצ’אט וכד’.

מי שמעוניין – אנא פנו אל אחד האחראים בקהילה או אליי, יש כאן ארגז חולצות שמחכה רק לכם 🙂

עריכה: דוגמן הבית הצטלם כדי שתוכלו לראות באיזה שלל מדובר:

Ubuntu Guru

"אובונטו גורו"

Ask me about Ubuntu

"תשאלו אותי על אובונטו" - מוקדש לקפלן 😉

דור.

נ.ב – לאה ושאר לובשי מידת Small, סילחו לי, לא שכחתי אתכם, זה מה שהיה, אני אשתדל שבפעם הבאה נקבל גם small.

נכתב עותק בפורום אובונטו ישראל.

לקנות או לא לקנות (N900)?

שלום לכולם,

אז קניתי לי מחשב חדש והדבר הבא שהתכוונתי לקנות אחרי מחשב זה סלולרי חדש, אני מאוד אוהב את המוקו שלי, אבל אני באמת מחפש משהו יותר יציב (ויסלחו לי דורון והמוקואים).

אני לתומי הייתי בטוח שהנה אני יכול לסמוך על נוקיה שאם יש להם סלולרי שמריץ לינוקס (N900) ועוד לינוקס אמיתי, לא איזו מעטפת בכאילו (Android?) אז הגיע הזמן להשיג לי כזה. אבל הנה נוקיה יוצאים בהכרזה שמערכת ההפעלה החדשה שלהם (בשיתוף פעולה עם Intel), מערכת MeeGo, לא תתמך יותר ב־N900, כלומר שלא יהיו יותר עדכונים.

למעשה זה גרם לי לרגע לחשוב אם באמת שווה לי להוציא את הכסף על זה? האם באמת Maemo תישרוד בלי התמיכה של נוקיה? אולי עדיף לחכות להשקה של גרסה חדשה יותר? אולי יש טלפון אחר בסיגנון שמומלץ לקנות?

אשמח לעצות 🙂
תודה, דור.

העיצוב החדש של אתר אובונטו (וישראל)

למי שהצליח לפספס, קנוניקל כבר חצי שנה נמצאת בתהליך מסיבי של שינוי העיצוב, כנראה שאי־שם בצמרת העץ החליטו שכתום זה כבר לא In כמו שזה היה ב־2004, והגיע הזמן ללכת על משהו מוכר יותר, משהו יותר סגול-לבן. מישהו אמר מק? מסתבר שיש קשר: כל צוות העיצוב של המערכת משתמש במקבוקים! (וסילחו לי שאני לא נותן לינק לפוסט שנכתב בנושא אי – אז, זה נמצא איפהשהו בארכיון פלאנט אובונטו העולמי של שנת 2009).

השינוי מיד הסעיר את העולם, יש הרואים את זה לטובה בטענה שהנה סוף־כל־סוף קנוניקל מפתחת את השכל לבחור בצבע שמושך משתמשים ולעומתם באים השמרנים שטוענים שכל המהפך המקי הזה נראה להם חשוד וכבר יצא לנו לראות קומיקסים שונים של השוואה בין קנוניקל לאפל.

על העיצוב החדש של האתר למעשה ידענו הרבה לפני, אם מישהו זוכר כתבתי על זה בזמנו, ואני כחבר בקבוצת המפתחים של Ubuntu-Drupal, ערכת עיצוב + מודולים לאתרים בנושא אובונטו, מיד העלנו את השאלה: מה קורה עם המיזם? האם יהיה עיצוב מוכן ליום שינוי העיצוב?
והתשובה האמת לא איחרה להגיע, כבר בשבוע לאחר הפוסט שפרסמתי אז, מייסד Ubuntu-Drupal ניגש לאחראי העיצוב של Canonical וביקש ממנו לצפות באתר החדש לימים, כדי לבנות עיצוב חדש לקהילות האובונטו השונות. האמת שפחדנו שאנחנו דורסים זכויות יוצרים של קנוניקל ולא ציפינו לתמיכה, אבל במקום זה קנוניקל החזירו לנו בהפוכה, הם הסכימו לנו להשתמש בחומרים שלהם רק בתנאי שנהפוך להיות עיצוב רשמי תחת Canonical שיהיה שייך לקהילה. מרשים.

היופי בהבדל בין העיצוב של קנוניקל לשל Ubuntu-Drupal, הוא קודם כל בפיתוח. העיצוב של קנוניקל מפותח ע”י עובדים שכירים שלהם קנוניקל משלמת, לעומת זאת בעיצוב שלנו העיצוב מפותח ע”י הקהילה ונמצא במצב דינמי שבו בעיצוב כל הזמן משתנה לבקשת קהל היעד – האתרים שמשתמשים בעיצוב. בנוסף ניתן לשים לב להבדל אחד יחסית משמעותי והוא ההבדל בדגש הצבעים. באתרים של קנוניקל ניתן לראות בברור שילוב בין שני צבעים שולטים – הצבע הסגול, שלפי מפת הצבעים החדשה של אובונטו, מסמל מסחר, כלומר בעיקר את Canonical, והצבע הכתום שלפי אותה מפה הנ”ל מסמל את הקהילה. לעומת זאת בעיצוב של Ubuntu-Drupal יש דגש בשימוש בכתום בלבד, כדי לסמל את הקהילה המשתמשת בעיצוב. (אגב, את כל ההסברים על הצבעים ניתן למצוא בפוסט שכבר כתבתי בנושא).

בדיון שהתרחש בצ’אט של אובונטו ישראל (ואם כבר מדברים, כולם מוזמנים לבקר: #ubuntu-il בשרת irc.freenode.net), הוחלט שנעבור לעיצוב החדש רק לאחר שיוצג העיצוב באתר הראשי של אובונטו ורק לאחר שהעיצוב יהיה יציב מספיק. אז הנה, יצא העיצוב לאוויר העולם, והעיצוב של Ubuntu-Drupal מספיק יציב בכדי שנשתמש בו, אז עכשיו יתחיל תהליך ההגירה, שייקח זמן מה, אבל בסופו אובונטו ישראל תשנה מראה מכף רגל ועד ראש.

בהצלחה לנו 🙂

Ubuntu on the grass 10.04

"Hotter than a burning fox"

As usual, to celebrate the release of the new version we (Ubuntu Israel) had a meeting at Gane Yehoshua, on the grass (or more on the legs, since we were all standing).

Talking...
Talking…

We were about 25 – 30 people at the meeting, most were active Ubuntu or Linux users.

And talking...
And talking…

It was real nice to meet new faces of some new users, and of course to meet the
“old guys” that i had the pleasure to see in the second and the third time.

"...did you here about Ubunchu...? look what Martin Owens sent us from Anime Boston..."
“…did you hear about Ubunchu…? look what Martin Owens sent us from Anime Boston…” (i’m on the left)

Thanks to Karmit (good time to mention she’s a great person!) we had some Yummy Chocolate balls sculptured as penguins! is that cool or what?!

Chocolate Penguins
Chocolate Penguins

Like every time, we bought a pizza and some cola, talked about Linux, Ubuntu, our community and the changes we’re having lately.

smile!
smile!

It was real fun, can’t wait for next Ubuntu on the grass, for the 1010 release 🙂
Hope next time we’ll have more pictures… we had real few (and credit goes to Moshe and Boaz)

Want some?
Want some?

Dor.