בעקבות המלים האבודות

שלום חברים,

בלילה שבין יום ראשון לשני אזכה לצאת למסע בעקבות המלים האבודות של דור ראשון – בפולין.

לא אכביד במלים על התהליך שעברנו,ראשית כי זה בנאלי ולא מעניין במיוחד, שנית זה לא מטרת הפוסט. רק רציתי לציין שאם מישהו יחפש אותי בששת הימים הסמוכים ליום ראשון (24/10/2010), שידע שאני בפולין וכנראה שבסופו של דבר לא אביא עמי את המחשב, קצת התנתקות ממך לא תזיק לי (וזה אישי!).

ומכיוון שאני לא אהיה כאן, אולי עכשיו זה טיימינג מצויין להזכיר לכולם שאנו עומלים קשה מאוד להקמת אתר חדש לאובונטו ישראל. אתם יותר ממוזמנים להיכנס לאתר ולהעביר ביקורת בוויקי שלנו (וסליחה עם העיצוב של הוויקי קצת דפוק, הוא עובר שיפצורים).

שבוע טוב,
דור.

OilRush – בקרוב…

שלום חברים,

OilRush, משחק מחשב תלת מימדי Cross Platform שבהחלט נראה מבטיח, כנראה ישוחרר בשבועות הקרובים. באתר המשחק נכתב כי המשחק ישוחרר ברבע האחרון של 2010, או בעברית: ממש אוטוטו.

היום פורסמו תמונות מסך של המשחק וכמובן שאני, כאדם שתומך מאוד במשחקי מחשב ללינוקס, ישר רצתי לראות.  את תמונות המסך תוכלו למצוא באתר המשחק (שד”א מעוצב מדהים, רק חבל שלא תואם למסכי נטבוק).

מבטיח לפרסם עדכונים בהמשך!
דור 🙂

Micorosft לא משקרת

היום קראתי כתבה ב־ArsTechnica על פרסומת חדשה שחברת מיקרוסופט הוציאה שמשווה בין OpenOffice.org לבין Micorosft Office.

אני מודה שיש שם כמה דברים נכונים, OpenOffice.org עוד לא הגיע לרמה של Microsoft Office לדעתי, אולי עכשיו LibreOffice יתקן את המעוות – אבל, דבר אחד ששיגע אותי, איך יכול להיות שמחלקת השיווק הענקית של מיקרוסופט מתנהגת כמו ילד קטן? מה גורם לחברה ענקית כמו מיקרוסופט להבליט את החולשות של המתחרה במקום את היתרונות של עצמה?

דנתי על כך עם אחי, עד שנפל לנו האסימון: היא מציגה את הנקודות החומות של הדשא של השכן כדי שלא יראו את החלק הירוק של השכן, בטח לא את החלק החום שלה 🙂

בקיצור, מיקרוסופט לא משקרת – רק מסלפת את האמת.

דור 🙂

אובונטו 10.10 :)

היום, 10/10/2010, משוחררת גרסה 10.10 של אובונטו הלוא היא Maverick Meerkat.

התחושה שלי היא שהיה הרבה יותר מקום לעבודה על סטייל הפעם, איזה כיף 🙂
אם תציצו במרכז התכנות תוכלו לראות תכונות חדשות, כמו היסטוריית התקנות, תכנות חדשות, תכנות מומלצות, תכנות לקנייה (!) – עכשיו כשיש אפשרות למכור תכנות, אולי חברות מסחריות יתחילו להתעניין בפיתוח באובונטו…

האמת היא שהדבר הכי בולט לדעתי הוא ה־Theme עצמו שעבר פיתוח רציני, פתאום הכל כתום־שחור משהו, אני אישית אהבתי את השינוי.

דבר נוסף שכדאי להתנסות, הוא הגופן החדש של אובונטו, שכנראה שעד הגרסה הבאה כבר יכיל עברית תודות למסירות של כמה חבר’ה (תום?), שתפסו את קנוניקל עם המכנסיים למטה ובזכותם עברית בין השפות הראשונות שייכנסו אחרי אנגלית, אז סחטיקה 🙂

קצת שנוי במחלוקת: קנוניקל הוסיפו תכנה קטנטונת ששולחת פינג לשרת של קנוניקל, ככה הם סופרים כמה משתמשים יש להם (שמחוברים לאינטרנט). הדבר לא מזיק ולדעתי נכון, אבל אנשים רבים לא אוהבים את הרעיון. כך או כך אפשר למחוק את החבילה “canonical-cencus”.

קצת חסרונות:
לאלו שרגילים להשתמש ב־aptitude: הוחלט להסיר את החבילה, כנראה שהיא תופסת יותר מדי מקום. כמובן שהיא עדיין נמצאת במאגרים ואם תרצו תוכלו להתקין אותה.

באג למשתמשי שתי שפות ומעלה: פעם בכמה זמן פתאום נתקעת החלפת השפה (לא משנה באם מדובר באנגלית־עברית או צרוף אחר..) וקשה מאוד לכתוב ככה. הבאג גורם לכך שאם תלחצו על האות א’ לכמה שניות תקבלו שורה כזו: “אאאttאאtאאאאtttאttאאא” וכן הלאה..
מבאס, אבל יתוקן בעדכונים הקרובים.

דבר נוסף: אתם מוזמנים להציץ, להרשם, לתת ביקורת ולדווח על באגים באתר הקהילה הישראלית של אובונטו: http://ubuntu-il.org

את המערכת תוכלו להוריד מאתר המראה הישראלי: http://mirror.isoc.org.il/pub/releases/maverick (כמובן אחרי שהם יעדכנו את המראה).

שבוע מצוין 🙂
דור.

אגב: אתם מוזמנים היום משעה 17:00 לבוא לארומה בעזריאלי להפגש ולחגוג את שיחרור הגרסה החדשה, כיף מובטח להמונים!