הן כאן…

מדבקות Powered by Ubuntu בחסות System76 הגיעו לידי הבוקר, אין ספק שהייתי מאושר עד הגג כי חיכיתי למדבקות האלה כבר חודשים. הזמנתי אותם יחד עם עמותת המקור לפני כמה חודשים ומאז אני בקשר עם החברה, אך סיבות טכניות לא איפשרו להם לשלוח לנו את המדבקות וכך חלף הזמן…

אבל עכשיו המדבקות כאן! ואתם מוזמנים להזמין לעצמכם מדבקות!

אז איך מזמינים?!
שלחו לי במייל ddorda אצל ubuntu.com או דרך יצירת הקשר את הכתובת המלאה שלכם (שם + משפחה, מקום מגורים, תיבת דואר, מיקוד וכו’) ותקבלו דיסק ומדבקות (או רק אחד מהם, לבחירתכם) חינם לגמרי תודות לעמותת המקור.

דבר אחרון: רגע לפני שאתם רצים להזמין, ככל הנראה תהיה אפשרות לקבל באוגוסט פינגווין דיסקים ומדבקות.

שבוע מצוין!
דור 🙂

וורדפרס 3.0, קצת חוות דעת

שלום לכולם,

אמנם זה קצת באיחור, אבל יסלחו לי (אם לא בשמיים אז לפחות בשכונת לעולם־לא): גם אני כמו כולם הספקתי לשדרג את הבלוג שלי לגרסה 3.0 של וורדפרס. אין ספק שלא שיקרו שם ברשת, המערכת שודרגה באותה קלות (ומהירות!) שמעדכנים תוסף זוטר, ממש הפתיעו אותי 🙂

למרות שכולם דיברו על עיצוב בלוג שבור לחלוטין, משום מה עיצוב הבלוג שלי נשאר ללא כל פגע, כנראה שזכיתי להיות אחד מרבים, אבל דווקא מהעיצוב הפנימי החדש התאכזבתי קלות, הם החליטו לעבור עם סיד על הקירות ועכשיו כל פאנל הניהול לבן/אפור/כחול בהיר והאמת שזה ממש מציק לי, אולי עוד אתרגל…

אבל הדבר שהכי הפריע לי: התרגום.
חשבתי שאם משדרגים את המערכת אז אולי התרגום יזכה גם הוא לאיזה שדרוג קל, אך מסתבר שטעיתי. גנוסף לתרגום מגדריות נשית לכל פאנל הניהול, כלומר שעכשיו המערכת מדברת על עצמה כאישה. האמת שבזמנו מאוד אהבתי את זה בתהליך ההתקנה, אבל בין משהו חד־פעמי שמעלה חיוך קל, לבין שימוש יומיומי בדבר כזה… לדעתי זה מציג חוסר מקצועיות וגם פשוט נראה מגוכך… אולי זה רק אני – אבל לי זה ממש חורה.

האמת שעוד לא נתקלתי בחידושים ממש, אבל מצד שני עוד לא חיפשתי יותר מדי מה נשתנה הוורדפרס הזה..

כך או כך: מזל טוב לוורדפרס 🙂

דור.

חלונות על בסיס אובונטו

שלום לכולם,

לפני כשנה חברה בסין בשם Ylmf שיחררה מערכת הפעלה מבוססת אובונטו, שבאופן מפתיע מאוד נקראה בשם Ylmf OS. מה שמייחד את ההפצה הזו משאר ההפצות, היא שהיא העתק על סף מדויק של Windows XP. מסתבר שבסין מאוד נפוץ השימוש בהעתקי Windows ולמערכת יש שימוש נרחב בסין.

Ylmf OS

Ylmf החליטו לבנות מערכת על ליבת לינוקס אחרי ש־Microsoft תבעה אותם על מערכת שבנו והפיצו בחינם על בסיס חלונות. Ylmf שכבר למדו מנסיונם של אחרים, לא רצו לגמור כמו מיזם Tomato Garden, ולכן בחרו להפסיק בפיתוח גרסה על בסיס חלונות ובמקום זאת להכין גרסה מבוססת אובונטו. הפחד היה ש־Microsoft תתבע אותם על שימוש בגרפיקה של Windows XP, אך Microsoft הודיעה שכרגע היא לא מתכוונת לצאת בפעולות כנגד Ylmf.

למה אני מזכיר את זה דווקא עכשיו? מכיוון שהיום שוחררה הגרסה השלישית במספר של המערכת ובפעם הראשונה החלה לתמוך בסביבת עבודה אנגלית, לעומת סינית שהייתה השפה היחידה עד כה.

מאיפה מורידים?
ניתן להוריד ישירות מהאתר שלהם: http://www.ylmf.org/en/download.html, אך קצב ההורדה זוועתי (30~ קב”ש) ולכן אני ממליץ להוריד מטורנט.

דור.

הרצאות ב־#linux-il

שלום לכולם,

למי שלא יודע, נפתח כבר יחסית מזמן חדר צ’אט בשם linux-il, שנמצא בשרת פרינוד.

לאחרונה אנחנו מרגישים הדלדלות בכמות האנשים המחוברים לצ’אט ואנו מעוניינים להחיות אותו קצת.

אלעד (el.il) הציע רעיון נפלא, שאני אשמח לבצע. אלעד הציע שאחת לשבוע תהיה הרצאה בצ’אט על נושא כלשהו שקשור בלינוקס/תכנה חופשית.

אז אם יש לכם על מה לדבר, אל תפחדו לבוא, נשמח לשמוע (או לקרוא)!

למי שפספס את הלינק למעלה: http://webchat.freenode.net/?channels=linux-il או לחלופין: #linux-il על השרת irc.freenode.net.

דור.

נ.ב – יהיה נחמד אם תשבו בחדר גם לשם הנאה בלבד, אנחנו מעלים שאלותף דנים על נושאים.. מאוד נחמד…